Categories
LAJM

Arrestohen dy të shumëkërkuar në Elbasan, për veprat penale…

Policia e Elbasanit ka vënë në pranga 2 shtetas të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Elbasan kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Center”.

Si rezultat i këtij operacioni u bë kapja dhe ndalimi i shtetasve: A. S., 30 vjeç, të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Elbasan i ka caktuar masën e sigurisë “Arrêst në bµrg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve nαrkotike”. Po ashtu u kap edhe M. A., 36 vjeç, të cilit gjykata i ka caktuar masën e sigurisë “Arrêst në bµrg”, për veprën penale “Vjedhja”.