Categories
LAJM

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 33-vjeçare aktori i njohur. Ja ku e kemi parë

Ndahet nga jeta në moshën 33-vjeçare, aktori i njohur Robert Cormier, i famshëm për rolet në Heartland dhe Slasher të Netflix. Robert Cormier ka nderruar jete pasi pësoi lëndime nga një rënie, ka konfirmuar familja e tij.

Familja e Cormier ka publikuar një lajmërim duke thënë se “Kujtesa e Robit do të jetojë përmes pasionit të tij për artin dhe filmin”.

Motra e aktorit konfirmoi lajmin për Hollywood Reporter duke thënë se Cormier vdΙq në spital në Etobicoke, Ontario, nga plagët e marra pas rënies.

Cormier për dy sezonet e fundit luajti Finn në Heartland të CBC , i cili ka transmetuar për 15 sezone në TV kanadez dhe mban rekordin për të qenë drama më e gjatë një orëshe në Kanada. Rolet e tjera përfshijnë” Designated Survivor”, “Ransom” dhe luajtjen e Winston për dy episode në “American Gods” të Starz.