Categories
LAJM

Merreshin familjarisht me kanαbis, arṙestohet çifti dhe djali i tyre në Elbasan, ja ku e kishin futur drÓgën

Një çift bashkëshortësh dhe djali i tyre është arṙestuar ditën e sotme në Elbasan pasi në banesë iu gjetën 5 kg kanαbis dhe municion luƒtarak.

Me finalizimin e operacionit policor të koduar “Relatives”, nga Seksioni kundër NarkÓtikëve, në bashkëpunim me Seksionin Operacional dhe “Shqiponja”, në Elbasan u aṙrestuan shtetasit:

  1. Ç., 46 vjeç, M. Ç., 41 vjeçe (bashkëshortë) dhe shtetasi D. Ç., 23 vjeç (djali i tyre).

Nga veprimet hetimore dyshohet se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, ushtronin veprimtari krΙminale në fushën e narkÓtikëve.

“Gjatë kontrollit në dy banesa në përdorim nga kjo familje, në Gramsh, janë gjetur dhe sekuestruar 5 kg lëndë e dyshuar narkÓtike cannabis sativa, që dyshohet se janë prodhuar dhe përgatitur për shitje nga 23-vjeçari dhe prindërit e tij,” njoftoi policia.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të dy banesave u gjet dhe u sekuêstrua në cilësinë e provës materiale edhe një sasi munΙcioni luƒtarak.

Materialet iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan, për veprime të mëtejshme procedurale.