Categories
VIP

Sot feston ditëlindjen, nuk do ta besoni sa vjeç bën ikona e muzikës shqiptare

Këngëtarja e dashur për publikun për shumë vite më rradhë, Eranda Libohova sot feston ditëlindjen e saj të 53-të. Në këtë ditë të veçantë për të nuk kanë munguar urimet nga të gjithë ndjekësit e saj dhe njerëzit e afërm.

Por ajo çfarë bie në sy është se motra e saj Irma Libohova, e cila ende nuk ka bërë një postim publik duke i uruar asaj ditën e lindjes.

Eranda Libohova është një ndër këngëtaret shqiptare më të vjetra, e cila ka shoqëruar me këngët e saj publikun shqiptar deri më ditët e sotme. Edhe pse mosha e saj është 53 këngëtarja mbetet ende njësoj me fizikun dhe hijeshinë e saj.