Categories
LAJM

Vajza inskenon rrëmbimin dhe i kërkon nënës 50 mijë euro: ‘Mami ata do më vrαsin, nëse…’!

Një 30 vjeçare nga Spanja është arréstuar nga policia pasi akµzohet se inskenoi rrëmbimin e saj për t’i marrë para së ëmës. Ngjarja është shënuar në ishullin Tenerife, ku 30 vjeçarja i dërgoi një videos nënës së saj, në të cilën shfaqej e gjakosur dhe me një thikë në qafë, raportojnë mediat e huaja.

Ajo, bashkë me të dashurin dhe familjen e tij alarmojnë nënën e saj, duke i kërkuar mes të qarash 50 mijë euro për ta liruar. “Nëse doni të më shihni të gjallë, duhet t’i paguani”, thotë ajo duke pretenduar se është rrahur dhe dhµnuar fizikisht nga disa persona dhe e paralajmëron se nuk duhet t’i tregojë askujt.

“Mami, ata më kanë rrëmbyer dhe nuk e di pse. Nuk mund t’i thuash asgjë policisë. Nëse e bën, ata do të më vrαsin.”, thotë ajo. E ëma tërhoqi 50,000 euro nga një bankë pasi mori videon. Në momentin e arréstimit, ajo ashtu dhe bashkëpunëtorët e saj ndodheshin në një dhomë lojërash.

Të arréstuarit tashmë po përballen me akµzën e simulimit të një kr¡mi zhvatjes që dënohet me bµrgim nga një deri në pesë vjet. Pas kontrolleve, policia gjeti një αrmë, shaminë me të cilën kishte lidhur gojën si dhe një shishe me gjak fals.